در مورد خاصیت هسته زردآلو چه می دانید؟

هسته زردآلو

دانشمندان با مطالعه هسته زردآلو دریافتند که هسته این میوه حاوی عناصر شیمیایی می باشد که خاصیت ضد سرطانی به هسته این میوه می دهد. هسته زردآلو حاوی مغزی بادام مانند است و توسط پوسته ای سخت احاطه شده، که مغز آن حاوی ماده ای به نام لتریل‌ می باشد که امیگدالین‌ یا ویتامین B17 نیز نامیده می شود.
این ماده (لتریل) تمایل زیادی به از بین بردن سلول های سرطانی دارد، در حالیکه در همان لحظه سلول های سالم را به حال خود رها می کند و نزدیک آنها نمی شود.
لتریل، به نظر ماده ی موثری می آید، چرا که از چهار مولکول مجزا ساخته شده است. ۲ عدد گلوکز، یک عدد سیانید و یک عدد بنزآلدهید.
سیانید و بنزآلدهید هر دو سمی هستند ولی بخاطر اینکه به صورت غیر زیستی با یکدیگر هم بست شده اند هیچ خطری برای سلول های بدن نخواهند داشت.
زمانی که لتریل با سلول های سرطانی مواجه می شود همه چیز متفاوت خواهد بود.از آنجاییکه سلول های سرطانی شامل آنزیمی به نام بتا گلوکوزیداز هستند که اجزا مولکول های لتریل را از هم جدا میکند، عناصر سمی لتریل در مواجه با بتاگلوکوزیدار تبدیل به سیانید و بنزآلدهید می شود که این مواد شیمیایی سمی یک راست به سمت کشتن سلول های سرطانی می روند و هیچ تاثیری بر سلول های سالم بدن نخواهند داشت.
هسته زردآلو یک دانه واحد است که در داخل پوسته ی هسته ی یک زردآلو یافت می شود. برخی از افراد با عنوان “غذای فوق العاده” جدید معتقدند که هسته زردآلو دارای خاصیت ضد سرطان و تقویت کننده سموم است.

هسته زردآلو
در حال حاضر هیچ تحقیقی برای تأیید این ادعا وجود ندارد که هسته ی زردآلو می تواند با سرطان مبارزه کند. علاوه بر این، دانشمندان هشدار داده اند كه تركیبات موجود در هسته زردآلو به سطحی كه می تواند مضر باشد به سیانید بدن تبدیل می شود.
هسته ی زردآلو از نظر ظاهری شبیه به یک بادام کوچک است. هسته ی زردآلوی تازه سفید است. هنگام خشک شدن پوست آن، قهوه ای روشن می شود.
در مصر، مردم دانه گشنیز و نمک را با هسته زردآلو مخلوط می کنند تا یک میان وعده سنتی، معروف به “dokka” تهیه کنند.
برخی از تولید کنندگان از هسته ی زردآلو در تولید لوازم آرایشی، دارو و روغن استفاده می کنند. مغزها حاوی پروتئین، فیبر و درصد بالایی از روغن هستند که افراد می توانند از آن ها استخراج کنند.
برخی از افرادی که در شمال غربی هیمالیا زندگی می کنند تصور می کنند زردآلو وحشی و مغز آنها و هم از نظر دارویی استفاده می کند. کاربردهای احتمالی شامل تولید بیودیزل، پوست و محصولات مراقبت از مو است. روغن مغز تلخ هسته ی زردآلو اغلب جزء مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی مانند روغن بدن، کرم صورت، مومیایی کردن لب و روغن ضروری است.
در هند، مردم از روغن هسته زردآلو برای تهیه روغن ماساژ استفاده می کنند، زیرا آنها معتقدند که درد را تسکین می دهد.

هسته های زردآلو چه مواد مغذی را شامل می شود؟

زردآلو بسیاری از خواص و کاربردهای مشابه را با بادام دارند:

۴۵ تا ۵۰ درصد روغن
۲۵ درصد پروتئین
۸ درصد کربوهیدرات
فیبر ۵ درصد

آنها همچنین دارای چربی های سالم هستند که به کاهش کلسترول “بد” کمک می کنند. مغزها حاوی اسیدهای چرب ضروری (امگا ۶ و امگا ۳) هستند. اینها به مبارزه با بیماری های قلبی، بهبود سلامت روان و فواید دیگری نیز کمک می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفتگو در واتساپ